ONUKA презентувала новий альбом MOZAЇKA | Kiev Fashion People

ONUKA презентувала новий альбом MOZAЇKA

22 березня, у свій День Народження, ONUKA презентувала новий альбом MOZAЇKA. Він продовжує і розвиває ідеї повноформатного дебютного альбому ONUKA та VIDLIK.

Це історія про низку вражаючих збігів, обставин і символів, які склалися у єдине ціле.

MOZAЇKA – це цілісне полотно, зібране з сотень дрібних деталей та окремих фрагментів. Це альбом-приквел, що дає повне уявлення про те, як побудовано Всесвіт ONUKA і, разом з тим, пояснює, чому цей Всесвіт влаштовано саме так.

Через MOZAЇKA проходить два основних лейтмотива.

Перший – особиста історія Нати з її почуттями, переживаннями та спогадами.

Танцювальний сингл XТО присвячено коханій людині. Життєствердний STRUM – бабусі. VSESVIT проливає світло на головні джерела натхнення ONUKA. Для запису цієї композиції Ната і Євген Філатов запросили до студії Еріка Муке з проекту Deep Forest. Ранні записи культових французів справили враження на Нату та породили її любов до world music.

Другий – реакція на навколишні події та явища. Уже не в центрі, але контрапунктом в альбомі знову постає тема Чорнобиля. Але якщо пісня «1984» з міні-альбому VIDLIK була пронизливою і трагічною, інструментальний номер ARKA звучить чарівно і навіть чаруючи. GOLOS і GUNS DON’T SHOOT – потужні електронні бойовики.

Карбований маршовий ритм, тривожні, патетичні акорди. Дитячий хор, нарешті. Як тут не згадати Pink Floyd? В окремих моментах ONUKA випробують себе в складному жанрі музичних маніфестів. Теми війни, тоталітарних режимів, агресії та нетерпимості в творчості ONUKA легко римуються з культовими творами XX століття — альбомом (і фільмом The Wall), книгами Оруелла і мелодекламаціями Анни Кларк.

Разом з тим, кожна пісня альбому – незбиране, концептуально завершене послання. Так, в ALL FRIENDS, текст до якої було написано Натою в день смерті Кузьми, відсилки до віршів Блоку і Кірсанова. Слова приспіву «Ми як криги, Надто крихкі» тонуть в гуркоті електронних барабанів, зроблених зі звуків ламких крижин.

Останній фрагмент MOZAЇKA – найважливіший. Альбом закриває композиція VATRA. Вона починається з дивом знайденого архівного аудіозапису 1994 року. Це, можна сказати, першоджерело виникнення «онука».

Історія ONUKA розказана за всіма законами револьверної композиції. Усе закінчується тим, з чого насправді все почалося. Це і є MOZAЇKA. Тільки зараз: все склалося.

Leave A Comment